Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

GOLDBERG – Bach’ın Matematiği

Ocak 4 @ 16:00 - 19:00

Bach-Cafe-Afisler-goldbergJPG

Johann Sebastian Bach’ın “Goldberg Çeşitlemeleri (Varyasyonları)” ismiyle tanınan eseri, tarihin tuşlu çalgılar için yazılmış en uzun ve enteresan içerikli eserlerinden biri. Türkiye’de Türk bir piyanist tarafından yapılan ilk icrası 2008 yılında Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda Emir Gamsız(oğlu) ile gerçekleşti. 11 yıl sonra Emir Gamsız Goldberg’i tekrar Türk dinleyicisiyle buluşturuyor.

Bach Café müdavimleri 2019-2020 sezonu boyunca Goldberg’i dinleme ve içeriğinin matematiksel ve felsefi derinlikleri hakkında bilgilenme ve sohbet etme fırsatı bulacaklar. İcracının tempo tercihlerine göre 80-90 dakika kadar süren bu dev eser Bach’ın kullandığı birçok matematiksel bilmeceler ve şifreler ile kurgulanmış olmasına rağmen insan tabiatının birçok değişik hissini müzikle yansıtmayı becermiş muhteşem bir ifade zenginliğine de sahiptir.

Emir Gamsız, önce anlatacağı müzikal ve sayısal Goldberg ayrıntıları ve dinleyiciler ile Bach’ın ve eserinin felsefi etkisini tartışacağı bölümden sonra verilecek kısa bir ara akabinde Goldberg’i baştan sona Geveze Piyanist perdesinin dinleyicilere rehberliğiyle birlikte icra edecek.

2019-2020 sezonu boyunca toplam 30 kere seslendirilecek olan bu dev eseri Türkiye’de icra eden tek müzisyenin Emir Gamsız olması ve Bach Café’nin 20 kişilik kapasitesi sebebiyle bu sezon sadece 600 dinleyici Goldberg’i canlı dinleme fırsatı bulabilecek. Bu sayı orta boyutta bir konser salonu kapasitesinin sadece bir konserlik dinleyici sayısına eş değerdir. Bach Café müdavimlerine bu nadir fırsatı kaçırmamaları için bir ana önce biletlerini almalarını öneriyoruz.

Biletler:
Hesaba havale yapmak isterseniz Tam için 85TL, Öğrenci için 65TL
Kredi kartı ile almak isterseniz – Biletino’da Tam 95TL, Öğrenci 75TL’dir.

Havale bilgisini almak için açık mavi düğmeye tıklayınız.
Kredi kartıyla almak için lacivert düğmeye tıklayınız.

Bilet-Havale Bilet-Kredi kartı

Detaylar

Tarih:
Ocak 4
Saat:
16:00 - 19:00
Etkinlik Kategori:
,
Etkinlik etiketleri:
, , , , , , , , , , , ,

Organizatör

Bach Café
Telefon:
02122630474
E-posta:
bachcafe@yahoo.com
Website:
www.bachcafe.com

Mekan

Bach Café
Bach Cafe - Kültür Mahallesi Ahmet Adnan Saygun Caddesi Gündeş Sitesi Selin apt. No:9a
İstanbul, 34340 Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
02122630474
Website:
www.bachcafe.com/iletisim